GÜMÜŞ İYONLU MİKROFİBER BEZLER

GÜMÜŞ İYONLU MİKROFİBER BEZLER

 NANO SİLVER 

 GÜMÜŞ İYONLU MİKROFİBER BEZLER 

Perla Mikrofiber Temizlik Bezleri, İsveç' in teknoloji harikasidir.
Cam temizliginden en agir firin yaglarina kadar hiç bir deterjan kullanmadan sadece su ile çok daha farkli sonuç alabilirsiniz.
Temizlik bezi, statik elektrik yüklü bir dokuma teknigine sahip oldugundan, tozlari yere ve havaya karişmadan bünyesinde toplar ve akan suyun altinda da hemen birakir.
Bu nedenle Isveç' teki tüm hastanelerde temizlik bezi güvenle kullanilmaktadir.
Küf ve bakterileri topladigi için hijyeniktir.
Microfiber Nedir ?
Micro Fiber teknolojisi esas olarak cerrahinin ihtiyaçları için üretilmiştir. Kiri deterjan kullanarak basit bileşiklere parçalayıp su yardımıyla bulunduğu yerden almanın mümkün olmadığı yani deterjan kullanmanın sakıncalı olduğu durumlarda, başka bir metotla kiri yada bakteriyi bulunduğu yerden almak zorunludur. Bu metot da moleküler düzeyde kavrama yapabilecek kadar ince ve aynı zamanda kopup kir molekülü üzerinde kalmayacak kadarda sağlam bir lift teknolojisi ve statik elektrik kuvvetlerini temizlik amacı ile kullanan bir sistemle mümkündür. Micro Fiber ürünler bu metotla çalışmakta ve herhangi bir deterjan kullanımına gerek kalmadan yalnızca su ile temizlik işlevini mükemmel şekilde yerine getirmektedir.
Dokuzbin metre Micro fiber lif ancak bir gram ağırlığındadır. Bu liftleri çıplak gözle görebilmemiz mümkün değildir. Ancak laboratuar testleri ile bu durum kanıtlanmıştır. Bir Micro fiber çapı insan saç telinden 100 kat daha küçüktür. Micro Fiber genellikle polyester ve polyamid ile karışımından yapılır. Merkezde polyamid  kılıf olarak ta polyester bulunmaktadır. Kimyasal ve mekanik süreçler sonunda mikroskobik düzeyde ince fakat kopup kirin ve bakterinin üzerinde kalmayacak kadar da sağlam liftler oluşur.

Kir veya bakteri molekül zincirlerinden oluşmuştur. Bu zincirler gözle görülmeyecek kadar küçüktürler. Ancak elektron mikroskobu yardımı ile görülebilirler. İşte bu molekül zincirlerini kavrayıp yakalayabilecek bezin liftlerinin de gözle görülemeyecek kadar ince olması gerekir. Normal temizlik bezlerinde ki liftler gözle görülebilecek kadar kalındır. Bu  liflerin kir veya bakteriyi kavrayabilmesi mümkün değildir. Micro Fiber bezlerin lifleri molekül düzeyde kavrama yapabilecek kadar incedir. Yerdeki bir dikiş iğnesini buldozer kepçesi ile almak mümkün değildir; onu ancak parmaklarımızla alabiliriz. Kiri oluşturan molekül zincirleri bu iğneye benzetilir ise sıradan temizlik bezlerinin lifleri buldozer kepçesi gibi işlevsiz kalmaktadır. Micro Fiber bezlerin ise o iğneyi yakalayacak incelikte parmakları vardır.Micro Fiber  bezler kiri oluşturan molekül zincirlerini parça parça bulunduğu yerden alır. Böylece Micro Fiber teknolojisi sayesinde deterjana gerek kalmaksızın temizlik yapmak mümkündür. Bunun dışında sıradan temizlik bezleri yalnızca gözle görünen kirleri temizleyebilir. Micro Fiber temizlik bezleri ise gözle görülmeyen mikroskobik kir ve bakterileri dahi temizler.

Micro Fiber bezlerin tüketicilerin kullanımına sunulması çok yenidir. Micro Fiber bezler avantajlarıyla, geleneksel deterjanlı temizliğe alternatif sunmaktır. Micro Fiber ürünleri çok büyük miktardaki su, yağ, kir vs. absorbe edebilmektedir. Bunu sağlayabilmek için herhangi bir deterjana gerek yoktur. Sadece su yeterlidir. Polyester ve polyamid karışımından elde edilen bir kimya mucizesi olan Micro Fiber ürünleri su, yağ, kir vs.yi herhangi bir iz bırakmadan absorbe etmektedirler.

Tüm Micro Fiber  ürünleri makinelerde kurutmasız programda yıkanabilmektedir. Daha güçlü türde Micro Fiber malzeme kullanıldığı için ürünlerimizde yıkanmaya karşı dayanıklılığı daha fazladır.Bu özellik ürünün kullanım süresini uzatmakta dolayısıyla tüketicinin ekonomisine ek bir katkı yapmaktadır.

Micro Fiber temizlik Fonksiyonunu Nasıl Yerine Getirir?

Micro Fiber ürünlerinin bünyesinde bulunan polyester lifler yüzeye herhangi bir zarar vermeden tüm kirleri toplar; polyamid lifler ise iz bırakmadan kurular. Micro Fiber ürünlerde diğer sıradan bezlerin liflerinden yüzlerce kat daha ince ve sağlam binlerce lif bulunmak tadır.Bu ince ve sağlam lifler moleküler düzeyde kiri veya bakteriyi kavrayıp yalnızca su ile bulunduğu yerden tahliye etmektedir.Sadece su ve sabun ile yapılan, bezin kendisinin temizlenmesi sürecine kadar bünyesindeki bakterileri bırakma olasılığı yoktur. Sözü edilen lifler polyamid polyester karışımından kimyasal ve mekanik yolla elde edilmektedir.Bir saç telinden 1/100 kadar ince olan bu lifler en küçük zerreciklerle dahi temas ederek hijyen ve sterilizasyonu insan sağlığına uygun bir şekilde sağlamaktadır.

Neden Micro Fiber Ürünleri Tercih Etmeliyiz?

Çünkü; çevre ile dost
Şu anda dünyamızda kimyasal atıklar ve detarjanlar ile yok olan  doğayı ve canlıları düşünecek olursak; deterjansız temizliğin anlamını kavramamız daha kolay olacaktır. Doğanın dengesini bozan ve canlıları yok eden kimyasal atıklar ve deterjanlar ile sağlıklı ortamlar yaratmak yerine, yaşayacağımız ortamı yok ediyoruz.Dünya Çevre Örgütü GREEN PEACE tarafından desteklenen deterjansız, sadece su ile temizlik yapabilen micro fiber ürünleri kullanmak için çok önemli ve büyük bir neden ÇOCUKLARIMIZA BIRAKACAĞIMIZ SAĞLIKLI YAŞANABİLİR BİR DÜNYA
Çünkü; insan ile dost
Geçmiş zamanlara göre günümüzde kansere yakalanma riskinin %100 arttığı bilimsel olarak kanıtlanmış durumdadır.Pek çok neden arasında önemli bir yer tutan deterjan ve kimyasal atıklar, insan hayatını da tıpkı diğer canlılar gibi tehdit   etmektedir. Lavabo, fayans, banyo, küvet, yer ve cam temizliğinde kullanılan deterjanlar hüre geçirgenliği yolu ile ciltten ve solunum yolu ile havadan insan vücuduna girmekte ve kanser dahil bir çok hastalığa neden olmaktadır. Fareler üzerinde yapılan deneylerde bir çorba kaşığı deterjan içirilen farelerde çeşitli hayati sistem bozuklukları ve uzun dönemde azar azar deterjan içirilen farelerde ise kanserojen oluşumlar saptanmıştır.
Bir hafta içinde, temizlikte kullanılan deterjanların  cilt ve solunum yolu ile vücudumuzda biriken deterjan bir çay kaşığından az değildir. Bu veriler ışığında sağlığımıza yönelik tehdidin büyüklüğüne karşın, bu ürünleri direk olarak kullanan hanımların taşıdığı riski düşünürsek Micro Fiber ürünleri kullanmak için önemli ve büyük bir neden; HAYATIMIZ.
Çünkü; Bütçemize dost ve kaliteli
Ortalama dört kişilik bir ailenin, aylık deterjan masrafı minimum hesaplanırsa 7,500,000 TL. civarındadır.Ürünlerimizin harcadığı sabunun, ayda bir kalıp olduğu düşünülür ise ve sabunu en ucuz doğal sabun olduğu hesaba katılırsa ayda 350,000 TL. ile bir aylık temizlik ve hijyeni sağlamanın ne kadar ucuz olduğuna şaşıracaksınız.Bu hesapları ürünlerimizin kullanım ömrü olan bir yıl için düşünürsek ve büyük bir iyimserlikle enflasyon oranlarının %0 olduğunu varsayarak hesaplarsak, deterjanlı temizliğin maliyeti 90,000,000 TL. Micro Fiber ile yapılan temizlik ise sadece 4,200,000 TL. aradaki farkı hesaplamayı size bırakıyoruz.
 
Piyasa içerisindeki diğer bazı firmaların tüketiciye sunduğu benzer bezlerde Micro Fiber malzeme kullanımı düşük yüzdelerdedir. Ürünlerimizde ise Micro Fiber kullanımı %100 buna rağmen ürünlerimiz %40 daha ucuzdur. Micro Fiber bezleri kullanmak için yeterince önemli büyük bir neden; BÜTÇEMİZ
Çünkü; Zaman ve enerji tasarrufu
Micro Fiber bezler tek silişte, kurulamaya, durulamaya gerek kalmadan temizler ve kurular. Yine bir hesaplama yaparsak, bir odanın camlarını silmemizin yarım saatimizi aldığını kabul edersek, Micro Fiber bezlerle tek hareketle yapacağımız temizliğin maksimum 10 dakika sürdüğünü ve aradaki zamanın ve enerjinin kendinize kaldığını göreceksiniz. Micro Fiber ürünleri kullanmak için yeterince büyük  ve önemli bir neden; ZAMAN VE ENERJİ TASARRUFU
Çünkü: Malınızla dost
Micro Fiber ürünleri her türlü hassas yüzeyler; ahşap, parke, laminant, doğal taş, mermer vb. zeminlerinin, kararmış gümüş vb. değerli eşyalarınız ve arabanız cilalanmaya gerek duymadan pırıl pırıl olacaktır. Deterjanların zamanla eşyalarınızın üzerinde oluşturduğu matlaşmaya engel olan, sadece su ile yaptığımız temizlik olup, eşyalarınız ilk günkü haliyle muhafaza edilmiş olacak ve gereksiz tadilat masraflarından kurtulacaksınız.Micro Fiber ürünlerini kullanmanız için yeterince büyük ve önemli bir neden; MALIMIZ.....
Perla Micro Fiber Bezlerin Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar:

Doğru kullanım ile bir yıl Micro fiber bezler işlevini yerine getirebilmektedir. Tüketici kullanım talimatlarına uygun olarak kullandığı fakat memnun kalmadığı ürünü 10 gün içerisinde firmamıza teslim ederek ürün bedelini geri alabilir.

Micro Fiber ürünlerine ağartıcı, deterjan, yumuşatıcı gibi kimyasal maddeler temas ettirilmeme lidir. Aksi taktirde Micro Fiber ürünlerinin özel bileşimi bozulacak lifler işlevini yerine getiremeyecektir.

1- Kullanım şekli sadece su ile ıslatılıp çok az nemli kalacak şekilde sıkılarak yapılmalıdır.

2- Bezi kare şeklinde katlayıp, arkalı önlü sekiz kullanım alanı yaratılarak kirli yüzeye tamam ile temasını sağlayarak temizliğini yapabilirsiniz. (Diğer bezlerde olduğu gibi buruşturarak kullanmayınız.) Söz konusu liflerin işlevini kusursuz gerçekleştirebilmeleri için yüzeyle tamamı temas halinde olması gerekir.

Bezin Kendi Temizliği İçin:

1- Ürünleri çamaşır makinesinde yıkamak istediğimizde; yıkama poşetlerinin içinde, uygun ısıda ve perde programında makineye atmalısınız. Deterjan yerine ise sabun tozu kullanılmalıdır. Bu süreç tüketici açısından zahmetli olduğundan su ve sabunla yapılan temizlik, dezenfektasyonu için yeterli olacağından çamaşır makinesinde yıkanmasını tavsiye etmiyoruz.

2-Bezin kendisinin temizliğini su ve doğal sabunla  kolayca yapabilmektesiniz.Akan suyun altında bezi sabunla yıkadığınızda çitilemeye, ovalamaya gerek duymadan, statik elektrik kuvveti ve güçlü lifleri ile bünyesinde o ana kadar barındırdığı bakteri ve mikropları hemen bırakacaktır. Bu işlemi su dolu bir kovada yaparsanız bıraktığı bakteri ve mikropları durgun suyun içerisinden tekrar bünyesine toplayacaktır. Bu sebeple yeterli hijyen sağlanabilmesi için akan suyun altına temizleme işlemini yapmak gerekmektedir.

3- Çok kirlenmiş bir bezi bir gece sabunlu sıcak suda bekleterek liflerin kendisini toplamasını ve yenilemesini sağlamalısınız.

 PERLA MİKROFİBER 

 BEZLERİ İNCELE 

 PETRA'YA HOŞGELDİN 
 İLK SİPARİŞ HEDİYELERİ 

PETRA TEMSİLCİSİ OLMAN İÇİN 10 NEDEN
 SAĞLIK KÖŞESİ 
 İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Alt Kategoriler
PERLA GÜMÜŞ İYONLU MİKROFİBER BEZLER
Popüler Ürünler
Biz Sizi Arayalım
Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.
Danışma Hattı
0 507 566 82 62
Copyright © 2020 PETRA EN İYİLER BİR ÇATI ALTINDA . Tüm Hakları Saklıdır.
Whatsapp İletişim